21 Leśna Drużyna Starszoharcerska

ul. Krótka 3/1 86-141 Lniano tel. 888 973 057 Hufiec Świecie-Powiat Chorągiew Kujawsko-Pomorska
* indicates required field
  • open panel
  • Las
  • 21DH
  • Lekcja pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznym w Lnianie


Lekcja pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznym w Lnianie

 
0 Flares Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×

W pierwszych dniach maja kadry naszych drużyn prowadziły ćwiczenia z pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Lnianie. Dłuższa relacja wkrótce, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć

W ubiegłym tygodniu gimnazjaliści z Lniana mieli okazję nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
6 maja na orliku obok Gimnazjum Publicznego w Lnianie, harcerze z 21. Leśnej Drużyny Starszoharcerskiej w ramach zajęć wychowania fizycznego, przeprowadzili lekcję pierwszej pomocy. Gimnazjaliści dowiedzieli się jak poprawnie wykonać resuscytację oraz jak zaradzić w przypadku omdleń czy zakrztuszeń.
Na początku harcerze dokładnie pokazali jak należy postępować gdy poszkodowana osoba nie oddycha. Wszystkie elementy resuscytacji zostały przez druhów i druhny dokładnie omówione. Następnie każdy z uczniów mógł sprawdzić swoje umiejętności na fantomie.
Jednym z elementów przygotowanej lekcji była nauka układania poszkodowanego w pozycji bocznej oraz m.in. opatrywanie ran.
Harcerze starali się uświadomić swoim młodszym kolegom, że ratowanie poszkodowanego i udzielanie pomocy jest bardzo istotne.
Od zainteresowanych uczniów nie zabrakło pytań m.in. o to jak pomóc osobie z cukrzycą. Bez wątpienia gimnazjaliści z Lniana nauczyli się wielu ważnych postępowań w razie wypadku. Łącznie w pięciu lekcjach wzięło udział ok. 170 uczniów. Harcerze cieszą się, że mogą dzielić się wiedzą zdobytą na zbiórkach ze swoimi rówieśnikami.
Przeprowadzona przez druhów i druhny akcja miała również okazać się zachętą do wstąpienia do drużyny. Za możliwość przeprowadzenia akcji harcerze serdecznie dziękują dyrekcji Gimnazjum Publicznego w Lnianie.

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io Made with Flare More Info'> 0 Flares ×


Leave a Comment

© 2012 lesni.org
0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Email -- Filament.io 0 Flares ×