21 Leśna Drużyna Starszoharcerska

ul. Krótka 3/1 86-141 Lniano tel. 888 973 057 Hufiec Świecie-Powiat Chorągiew Kujawsko-Pomorska
* indicates required field
  • open panel
  • Las
  • 21DH
  • Po Obozie Leśnych Drużyn 2013


Po Obozie Leśnych Drużyn 2013

 
2 Flares Filament.io Made with Flare More Info'> 2 Flares ×

Poniższy artykuł pojawił się w Czasie Świecia 16.08.2013:

W dniach 16-27 lipca b.r. 14 harcerzy z Lniana przebywało na Obozie Leśnych Drużyn w Imiołkach k. Gniezna. Dzieci i młodzież zrzeszona w drużynach z Lniana przeżywała niesamowitą, harcerską przygodę w przepięknym Lednickim Parku Krajobrazowym, niedaleko Ostrowa Lednickiego, który jest uważany za kolebkę państwa polskiego. Harcerze mieli możliwość poznać walory turystyczne tego rejonu Wielkopolski, a także aktywnie spędzić czas i wypocząć. Zawiązały się również nowe znajomości i przyjaźnie – w tym samym czasie w stanicy harcerskiej „Orle Gniazdo” przebywało prawie 130 harcerzy z innych drużyn, m.in. z Zielonej Góry, Poznania, Jarocina czy Olsztyna.

Poza świetną zabawą i wypoczynkiem obóz harcerski to również podsumowanie całorocznej pracy drużyny. To sprawdzenie umiejętności zdobytych w czasie zbiórek, które odbywały się w czasie roku szkolnego. To także możliwość zdobycia nowych umiejętności. W czasie tych 12 dni obozu harcerze z Lniana zdobyli łącznie 48 różnych stopni, sprawności i odznak harcerskich, a także karty pływackie, a jeden z harcerzy zdał nawet egzamin na specjalną kartę pływacką, tzw. „żółty czepek”. Natomiast 4 osoby złożyły w trakcie obozu Przyrzeczenie Harcerskie.

Ten obóz nie byłby tak udany, gdyby nie pomoc firm, urzędów i dobrych ludzi. – mówi drużynowy, phm. Szymon Gackowski. – Sprzęt, który zakupiliśmy wiosną dzięki dofinansowaniu z Mondi pozwolił nam wzbogacić ofertę programową naszego obozu o takie elementy, jak zajęcia z pierwszej pomocy, gotowanie na ognisku czy zajęcia łucznicze. Tu ponownie należą się ogromne podziękowania dla pracowników Mondi, którzy zdecydowali o przyznaniu nam tego dofinansowania. Natomiast dzięki dofinansowaniu obozu przez Gminę Lniano mogliśmy wyjechać na tak długo i tak licznie. Podziękowania należą się również ludziom, którzy wspierali nas w trakcie akcji zarobkowych zimą. Dało to możliwość wyjazdu na obóz nawet dzieciom z mniej zamożnych rodzin. Za okazaną pomoc w imieniu swoim i harcerzy z Lniana ogromnie dziękuję.

Wypoczęci, z głową pełną magicznych wspomnień po skończonym obozie czas powrócić do wytężonej pracy w nowym roku harcerskim oraz do… planowania kolejnego obozu. Choć do kolejnych wakacji jeszcze prawie rok, harcerze mają już kilka pomysłów na to, gdzie spędzą przyszłoroczny obóz – Bieszczady i wycieczki górskie, bądź Bory Tucholskie z obozowaniem z dala od ludzi, to najczęstsze lokalizacje, które podają harcerze z Lniana. Gdzie wyjadą, okaże się już za rok.


Więcej zdjeć pod adresem: http://www.flickr.com/photos/92884400@N06/sets/72157634824903761/
lub w poniższej galerii:

2 Flares Facebook 2 Google+ 0 Email -- Filament.io Made with Flare More Info'> 2 Flares ×


Leave a Comment

© 2012 lesni.org
2 Flares Facebook 2 Google+ 0 Email -- Filament.io 2 Flares ×